همه دسته بندی ها

رسانه

صفحه اصلی>رسانه

رسانه

اصل کار پمپ مغناطیسی

زمان: 2021-05-11 بازدید : 217

پمپ مغناطیسی از سه قسمت پمپ، درایو مغناطیسی و موتور تشکیل شده است. جزء کلیدی درایو مغناطیسی شامل یک روتور مغناطیسی بیرونی، یک روتور مغناطیسی داخلی و یک آستین جداسازی غیر مغناطیسی است. هنگامی که موتور روتور مغناطیسی بیرونی را برای چرخش به حرکت در می آورد، میدان مغناطیسی می تواند به شکاف هوا و مواد غیر مغناطیسی نفوذ کند و روتور مغناطیسی داخلی متصل به پروانه را به چرخش همزمان هدایت کند، انتقال بدون تماس نیرو را درک کند و دینامیک را تبدیل کند. مهر و موم به مهر و موم استاتیک. از آنجایی که محور پمپ و روتور مغناطیسی داخلی به طور کامل توسط بدنه پمپ و غلاف عایق محصور شده است، مشکل "روند، انتشار، چکیدن و نشتی" به طور کامل حل شده و نشت مواد قابل اشتعال، مواد منفجره، سمی و مضر در صنعت پالایش و شیمیایی از طریق مهر و موم پمپ حذف می شود. خطرات بالقوه ایمنی به طور موثر سلامت جسمی و روانی و تولید ایمن کارکنان را تضمین می کند.

1. اصل کار پمپ مغناطیسی
N جفت آهنربا (n یک عدد زوج است) روی روتورهای مغناطیسی داخلی و خارجی محرک مغناطیسی به صورت منظم مونتاژ می شوند، به طوری که قطعات آهنربا یک سیستم مغناطیسی جفت شده کامل را با یکدیگر تشکیل می دهند. هنگامی که قطب های مغناطیسی داخلی و خارجی مخالف یکدیگر هستند، یعنی زاویه جابجایی بین دو قطب مغناطیسی Φ=0، انرژی مغناطیسی سیستم مغناطیسی در این زمان کمترین مقدار است. هنگامی که قطب های مغناطیسی به همان قطب می چرخند، زاویه جابجایی بین دو قطب مغناطیسی Φ=2π /n، انرژی مغناطیسی سیستم مغناطیسی در این زمان حداکثر است. پس از حذف نیروی خارجی، از آنجایی که قطب های مغناطیسی سیستم مغناطیسی یکدیگر را دفع می کنند، نیروی مغناطیسی آهنربا را به کمترین حالت انرژی مغناطیسی باز می گرداند. سپس آهنرباها حرکت می کنند و روتور مغناطیسی را به چرخش سوق می دهند.

2. ویژگی های ساختاری
1. آهنربای دائمی
آهنرباهای دائمی ساخته شده از مواد مغناطیسی دائمی خاکی کمیاب دارای محدوده دمای عملیاتی وسیع (45-400 درجه سانتیگراد)، اجباری بالا و ناهمسانگردی خوب در جهت میدان مغناطیسی هستند. زمانی که همان قطب ها نزدیک باشند، مغناطیس زدایی رخ نخواهد داد. منبع خوبی از میدان مغناطیسی است.
2. آستین ایزوله
هنگامی که از غلاف جداکننده فلزی استفاده می شود، آستین جداکننده در یک میدان مغناطیسی متناوب سینوسی قرار دارد و جریان گردابی در مقطع عمود بر جهت خط نیروی مغناطیسی القا می شود و به گرما تبدیل می شود. بیان جریان گردابی این است: که در آن جریان گردابی; K-ثابت؛ سرعت نامی n پمپ؛ گشتاور انتقال مغناطیسی T; فشار F در اسپیسر؛ D-قطر داخلی اسپیسر؛ مقاومت یک ماده؛ - ماده استحکام کششی. هنگامی که پمپ طراحی می شود، n و T با شرایط کار داده می شوند. برای کاهش جریان گردابی فقط می توان از جنبه های F و D و غیره در نظر گرفت. آستین عایق از مواد غیر فلزی با مقاومت بالا و استحکام بالا ساخته شده است که در کاهش جریان گردابی بسیار موثر است.

3. کنترل جریان روان کننده خنک کننده
هنگامی که پمپ مغناطیسی کار می کند، مقدار کمی مایع باید برای شستشو و خنک کردن ناحیه شکاف حلقوی بین روتور مغناطیسی داخلی و آستین جداکننده و جفت اصطکاک بلبرینگ کشویی استفاده شود. دبی مایع خنک کننده معمولاً 2 تا 3 درصد دبی طراحی شده پمپ است. ناحیه حلقوی بین روتور مغناطیسی داخلی و آستین جداکننده گرمای بالایی را به دلیل جریان های گردابی تولید می کند. هنگامی که روان کننده خنک کننده کافی نباشد یا سوراخ شستشو صاف یا مسدود نشده باشد، دمای محیط بالاتر از دمای کار آهنربای دائمی خواهد بود و روتور مغناطیسی داخلی به تدریج مغناطیس خود را از دست می دهد و درایو مغناطیسی از کار می افتد. هنگامی که محیط آب یا مایع مبتنی بر آب است، افزایش دما در ناحیه حلقوی را می توان در 3-5 درجه سانتیگراد حفظ کرد. هنگامی که محیط هیدروکربن یا روغن است، افزایش دما در ناحیه حلقوی را می توان در 5-8 درجه سانتیگراد حفظ کرد.

4. بلبرینگ کشویی
مواد یاتاقان های کشویی پمپ های مغناطیسی گرافیت آغشته شده، پر شده با پلی تترا فلوئورواتیلن، سرامیک های مهندسی و غیره است. از آنجایی که سرامیک های مهندسی مقاومت خوبی در برابر حرارت، مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر اصطکاک دارند، یاتاقان های لغزنده پمپ های مغناطیسی بیشتر از سرامیک های مهندسی ساخته می شوند. از آنجایی که سرامیک های مهندسی بسیار شکننده هستند و ضریب انبساط کمی دارند، فاصله بلبرینگ نباید خیلی کوچک باشد تا از تصادفات آویزان شفت جلوگیری شود.
از آنجایی که یاتاقان لغزشی پمپ مغناطیسی توسط محیط انتقال روغن کاری می شود، باید از مواد مختلفی برای ساخت بلبرینگ ها با توجه به محیط های مختلف و شرایط عملیاتی استفاده کرد.

5. اقدامات حفاظتی
هنگامی که قسمت محرک درایو مغناطیسی تحت بار اضافی کار می کند یا روتور گیر می کند، قسمت های اصلی و محرک درایو مغناطیسی به طور خودکار برای محافظت از پمپ از بین می روند. در این زمان، آهنربای دائمی روی محرک مغناطیسی، تحت تأثیر میدان مغناطیسی متناوب روتور فعال، تلفات گردابی و تلفات مغناطیسی ایجاد می کند که باعث می شود دمای آهنربای دائمی بالا برود و محرک مغناطیسی بلغزد و از کار بیفتد. .
سه، مزایای پمپ مغناطیسی
پمپ های مغناطیسی در مقایسه با پمپ های گریز از مرکز که از آب بند مکانیکی یا بسته بندی استفاده می کنند دارای مزایای زیر هستند.
1. شافت پمپ از یک مهر و موم پویا به یک مهر و موم استاتیک بسته تبدیل می شود ، به طور کامل از نشت متوسط ​​جلوگیری می کند.
2. نیازی به روغن کاری و خنک کننده مستقل نیست ، که باعث کاهش مصرف انرژی می شود.
3. از انتقال کوپلینگ گرفته تا کشش همزمان، تماس و اصطکاک وجود ندارد. مصرف برق کم، راندمان بالا و اثر میرایی و کاهش ارتعاش دارد که باعث کاهش تاثیر ارتعاش موتور بر روی پمپ مغناطیسی و تاثیر روی موتور در هنگام ایجاد لرزش حفره ای در پمپ می شود.
4. هنگام بارگیری بیش از حد ، روتورهای مغناطیسی داخلی و خارجی نسبتاً می لغزند ، که از موتور و پمپ محافظت می کند.
چهار، اقدامات احتیاطی عملیات
1. از ورود ذرات جلوگیری کنید
(1) ناخالصی ها و ذرات فرومغناطیسی اجازه ورود به محرک پمپ مغناطیسی و جفت اصطکاک یاتاقان را ندارند.
(2) پس از حمل و نقل محیطی که به راحتی متبلور یا رسوب می شود، آن را به موقع شستشو دهید (بعد از توقف پمپ آب تمیز را در حفره پمپ بریزید و پس از 1 دقیقه کارکرد آن را تخلیه کنید) تا از عمر مفید بلبرینگ کشویی اطمینان حاصل کنید. .
(3) هنگام حمل و نقل محیط حاوی ذرات جامد، باید در ورودی لوله جریان پمپ فیلتر شود.
2. جلوگیری از مغناطیس زدایی
(1) گشتاور پمپ مغناطیسی را نمی توان خیلی کوچک طراحی کرد.
(2) باید تحت شرایط دمایی مشخص کار کرد و دمای متوسط ​​از فراتر رفتن از استاندارد اکیداً ممنوع است. یک سنسور دمای مقاومت پلاتین را می توان بر روی سطح بیرونی غلاف عایق پمپ مغناطیسی نصب کرد تا افزایش دما را در ناحیه حلقوی تشخیص دهد، تا زمانی که دما از حد مجاز فراتر رفت می تواند هشدار دهد یا خاموش شود.
3. از اصطکاک خشک جلوگیری کنید
(1) بیکاری اکیداً ممنوع است.
(2) تخلیه رسانه اکیدا ممنوع است.
(3) با بسته بودن دریچه خروجی، پمپ نباید به طور مداوم بیش از 2 دقیقه کار کند تا از گرم شدن بیش از حد و از کار افتادن محرک مغناطیسی جلوگیری شود.